Blog 55, 1 juni 2021, 01.18u

Blog 55, 1 juni 2021, 01.18u

Zonder motor…

Gisteren heb ik voor het eerst op onze club een vliegtuig zonder motor bestuurd. Het was echter niet de eerste keer dat echte zweefvliegtuigen, want daar hebben we het over, zonder motor dus, op onze club werden gevlogen. Daar werd ik subtiel op gewezen door lid Gijs, toen ik trots op de app zette dat er op deze club voor het eerst een kist zonder motor omhoog was gegaan….

Gijs vliegt namelijk vanaf het begin al met een zogenaamde DLG. Dat staat voor Discus Launched Glider. Een vliegtuig dat je omhoog slingert als ware het een discus. Zonder motor dus. Maar ik ben toch echt de eerste op onze club die een vliegtuig vloog dat omhoog was gebracht met een lier. Een geïmproviseerde lier, dat wel…

Het gaat om een oude Sig Riser 100, met een spanwijdte van 254cm. Clublid Jan heeft hem gekocht van iemand van Aeria in Leeuwarden. Eigenlijk zou ik Jan helpen. Als ervaren vliegeraar had hij een provisorische lier gemaakt van een haspel met vliegertouw. Best een groot ding. Jan zou vliegen en ik zou lieren of rennen met de haspel. Het werkte niet. De haspel was te groot en ik bakte er niets van. Jan stelde voor dat ik zou vliegen en hij zou lieren. Dat werkte wél…

Toch wel gaaf om zo’n kolossaal vliegtuig zo steil omhoog te zien gaan aan een stuk touw! Heel hoog kwamen we deze eerste keer niet, maar wel zo’n 20 meter. Erg leuk om te doen, en zoals een oud collega altijd over zweefvliegen zei: “Elke landing is een noodlanding.” Zo is het maar net. Ik hoop dat we ermee verder gaan…

Rij, vlieg en zonder motor voorzichtig…

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s